Українська асоціація остеопорозу (УАО)

Президент: керівник відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату доктор медичних наук професор В.В.Поворознюк.
Секретар: старший науковий співробітник відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату кандидат медичних наук
Т.В.Орлик.
УАО створена у 1996 році з метою
сприяння розв’язанню сучасних наукових і практичних проблем охорони здоров’я населення, обумовлених патологічними станами кісткової тканини та взаємозв’язаних з нею систем організму; розробки нових методів діагностики, профілактики, лікування остеопорозу та впровадження їх в практику охорони здоров’я; підвищення рівня кваліфікації членів Асоціації та захист спільних їх інтересів.

Основними завданнями Асоціації є:

  • розробка нових наукових, практичних і організаційних заходів та втілення їх в практику охорони здоров’я з метою покращення рівня здоров’я населення України;
  • організація епідеміологічних досліджень по вивченню розповсюдженості остеопорозу та остеопенії у населення України;
  • підвищення якості та обсягу освітньо-інформаційної роботи;
  • проведення науково-методичної діяльності.

До структури УАО входять філії Асоціації з різних регіонів України та Український науково-медичний центр проблем остеопорозу (УНМЦПО), що розташований на базі ідділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату. Науково-практичними розробками Асоціації та Центру є компютеризовані системи моніторингу стану кісткової („АРМ-Остеолог”) та хрящової тканини великих суглобів, що впроваджені в практичну медицину у більш ніж 20 філіях УАО та УНМЦПО.

З 1998 року УАО видає науково-практичний журнал „Проблеми остеології”, що виходить чотири рази на рік та є науковим виданням ВАК України.

Українська Асоціація остеопорозу є членом Міжнародної Асоціації Остеопорозу (IOF).